( 4 رأی, امتیاز: 4٫50 از 5 )
Loading...

لیست آدرس باشگاه های تیراندازی شیراز

لیست-آدرس-باشگاه-های-تیراندازی-شیراز
0 دیدگاه
1,584 بازدید

لیست آدرس باشگاه های تیراندازی شیراز را در جدول زیر برای شما علاقه مندان این رشته ورزشی قرار داده ایم. جهت تکمیل شدن لیست آدرس باشگاه ها با ما در تماس باشید.

لیست آدرس باشگاه های تیراندازی شیراز

 ردیف  نام باشگاه شماره تماس جنسیت آدرس توضیحات
 1 باشگاه تیراندازی فجر شیراز 07138239898 آدرس : شیراز، بلوار پاسداران، حسینیه عاشقان ثارالله، جنب دانشگاه امام حسین
 2 باشگاه شهید دستغیب بلوار سیبویه، نرسیده به خیابان قاآنی شمالی
 3 باشگاه تراپ شهرک گلستان، جنب نمایشگاه بین المللی فارس

ورزش تیراندازی(Shooting sport) یک ورزش رقابتی است که در آن، مهارت ورزش‌کاران در سرعت و دقت با استفاده از انواع مختلفی از اسلحه(اسلحه گرم و سلاح های بادی) مورد بررسی قرار می‌گیرد. تير اندازی يکی از رشته های اصيل ايرانی است که در دين مقدس اسلام نيز تاکيدات بسياری بر روی آن شده است. ورزشی مفرح و جذاب که سهم زيادی در توزيع مدالهای آسيايی و جهانی دارد. این ورزش در رده‌ها و رشته‌های مختلف و در سه وضعیت خوابیده، زانو زده و ایستاده برگزار می‌شود.

فدراسیون جهانی تیراندازی

فدراسیون جهانی تیراندازی(International Shooting Sport Federation) نهاد اصلی اداره کننده و برگزاری مسابقات ورزش تیراندازی در جهان است. این سازمان در سال1907 تأسیس شده و مقر آن در مونیخ، آلمان است. فدراسیون جهانی تیراندازی مسابقات تیراندازی در بازی‌های المپیک تابستانی و مسابقات قهرمانی تیراندازی جهان را برگزار می کند. اولين ریيس فدراسيون جهانی تير اندازی، دکتر کورت هافلر بود. ریيس فعلی فدراسيون جهانی تيراندازی اولکريوو اسکواررانا اهل مکزيک می باشد.

فدراسیون تیراندازی ایران

در ايران فدراسيون تير اندازی در سال 1958 ميلادی (1337شمسی) تاسیس شد و اين فدراسيون در طول عمر پنجاه ساله خود 14 رئيس فدراسيون را به خود ديده است. در حال حاضر سید مهدی هاشمی رییس فدراسیون تیراندازی ایران می باشد.

نخستین باشگاه تیراندازی

نخستين باشگاه تير اندازی در قرن سيزدهم و چهاردهم ميلادی توسط آلمانی ها راه اندازی شد که عضويت در آن فقط به مردان محدود می شد و اولین مسابقات قهرمانی زنان در رشته تير اندازی در سال 1958 ميلادی برگزار شد.

همچنین می توانید لیست آدرس باشگاه های پینت بال شیراز را در اسپرت رزرو ببینید.

ارسال نظر