( 3 رأی, امتیاز: 4٫33 از 5 )
Loading...

لیست آدرس باشگاه های بوکس تهران

لیست-ادرس-باشگاه-های-بوکس-تهران
0 دیدگاه
2,973 بازدید

لیست آدرس باشگاه های بوکس تهران را در جدول زیر برای شما علاقه مندان این رشته ورزشی قرار داده ایم. جهت تکمیل شدن لیست آدرس باشگاه ها با ما در تماس باشید.

لیست آدرس باشگاه های بوکس تهران

 ردیف  نام باشگاه شماره تماس جنسیت آدرس توضیحات
 1 باشگاه رزمی بانوان 09128580614 بانوان خیابان شریعتی، خیابان گل نبی، میدان کتابی، ابتدای جلفا، پلاک 59
 2 مجموعه ورزشی زیتون سبز 02122071210 شهرک قدس، بلوار فرحزادی، خیابان نورانی (پارک)، تقاطع بلوار درختی
 3 سالن سرافرازان 02188744126 خیابان بهشتی، بعد از چهارراه سهروردی، پلاک 178
 4 آکادمی بوکس کیارستمی 09123184744 میدان رسالت، خیابان هنگام، بعد از سی متری دوم، کوچه 14 مرکزی، پلاک 30
 5 باشگاه بوکس دیباجی 02126114633 آدرس: فرمانیه – دیباجی شمالی – باشگاه بوکس دیباجی

بوکس یا مشت زنی ورزشی رقابتی و دو نفره است که دو مبارز در رینگ بوکس به وسیله مشت ها به هم ضربه میزنند و در دو سطح آماتور و حزفه ای برگزار خواهد شد. قدمت ورزش بوکس هیچ وقت مشخص نبوده ولی از ابتدا که انسان از خودش دفاع کرده بدون شک از اندام مشت نیز استفاده کرده است ولیکن قدمت مشت زنی به روم باستان برمیگردد زمانی که بوکسور ها برای مبارزه با هم مشت های خود را با دستکش چرمی که آغشته به سنگ و فولاد بود میپوشاندند که نهایتا یک نفر در این مبارزه یا جان خود را از دست میداد یا اینکه به دلیل جراحات وارده مجبور به ترک زمین مبارزه میشد.

بوکس در ایران

هوارد باسکرویل از آمریکا که به مدیریت کالج آمریکائی در رضاییه منصوب شده بود، نخستین کسی است که ورزش بوکس را به ایران آورد. او بعدها با مشروطه خواهان ایران همراه شد و در جریان جنگی کشته شد. سالهایی که صنعت سینمای ایران ترقی کرد جوانان روی پرده سینما این ورزش را دیده و با خود تمرین میکردند چند نفری هم که در آن سالها به خارج برای تحصیل رفته بودند به این ورزش آشنا شدند. در سالهای 1314 یک نفر مهندس چکسلواکی موسوم به فایت که مامور ایران در کمپانی اشکودا در تهران شده بود وارد ایران شد.
فایت یکی از قهرمانان معروف سنگین وزن اروپا بود و چندین سال قهرمان اروپا بود و یک بار هم ماکس شملینگ آلمانی را مغلوب کرده بود. چند نفر از علاقه مندان در آن دوران نزد ایشان مشغول به تمرین شدند که آقایان ناطقی (محصل مدرسه نظام) و استوار زنگنه پور از جمله این افراد بودند.
همچنین می توانید لیست آدرس باشگاه های کاراته تهران را در اسپرت رزرو ببینید.
ارسال نظر