دسته بندی اصلی
منوی کاربردی

فوايد ورزش درمانی در درمان کمردرد

فوايد ورزش درمانی در درمان کمردرد

ورزش درماني باعث درمان انواع کمردرد مي شود ورزش تاثيرات مختلفي روی اعضاء بدن مي گذارد. در این مقاله به تعدادی فوايد ورزش درمانی در درمان کمردرد می پردازیم

برای بهبود دردهای ناشی از دیسک کمر لازم نیست تمرینات هوازی شدید انجام دهید یا وزنه‌های سنگین بلند کنید- برای این منظور انجام تمرینات هوازی ملایم و حرکات کششی ساده در ورزش دیسک کمر کفایت می‌کند و می‌تواند در کنترل درد ناشی از بیرون‌زدگی دیسک کمر بسیار موثر باشد.

تمرینات کششی ورزش برای دیسک کمر مانند یوگا و پیلاتس می‌تواند موجب تقویت عضلات کمر و افزایش انعطاف‌پذیری کمر شده و موجب تسکین درد‌های حاد در ناحیه پایین کمر و پاها شود.

انجام تمرینات هوازی ملایم مانند راه‌رفتن، دوچرخه‌سواری و شنا‌کردن نیز به تسکین درد کمر کمک می‌کند. با توجه به شرایط و وضعیت شما ممکن است انجام برخی ورزش‌های هوازی از سایر ورزش‌ها برای شما مفید‌تر باشد.

ورزش درماني باعث درمان انواع مختلف کمردرد مي شود ورزش تاثيرات مختلفي روي اعضاء بدن مي گذارد که اين تاثيرات داراي فوايد درماني زيادي هستند و به اين شکل باعث درمان علتهاي اصلي کمردرد مي گردد.اکنون به تعدادي از تاثيرات درماني ورزش اشاره ميکنيم.

1_ ورزش منظم، باعث کاهش وزن افراد چاق و رسيدن به وزن متناسب مي شود اين موضوع فشار وارد بر کمر را کم کرده و باعث درمان کمردردهايي ميشود که به خاطر اضافه وزن ايجاد شده اند.

2_ ورزش باعث بيشتر شدن انعطاف بدني مي گردد انعطاف بدني ، توانايي حرکات در جهات مختلف را افزايش مي دهد و کمردرد هاي حاصل از خشکي کمر را درمان مي کند.

3_ به وسيله ي ورزشهاي مخصوص مي توان عضلات کمر و شکم را تقويت کرد عضلات قوي از ستون فقرات محافظت مي کنند و از آسيب ديدگي آن جلوگيري مي نمايند عضلات نيرومند مي توانند از ديسکهاي آسيب ديده حفاظت کنند و کمردردهاي حاصل از صدمات ديسک را درمان نمايند.

ارسال نظر